2012 m. spalio 24 d., trečiadienis

Keptas meduje ir garstyčiose marinuotas triušis

   Kiekviena mano kelionė neapseina be naujų receptų. Negana to, kad besilankydama svečioje šalyje turiu galimybę tikrai nemažai paragauti naujų patiekalų, grįžusi namo visada būnu ant "kulinarinės bangos". Kelias savaites bandau atkurti ir gaminu tai ką ragavau. Kai kurie receptai būna gan paprasti, tad užtenka vien patiekalo nuotraukos, ar nedidelio komentaro savo užrašų lapeliuose ir patiekalas lengvai " atkuriamas". Kartais tenka kelis kartus ekspermentuoti, kad atrastum tai kas buvo, ar bandyti ieškoti patikusio patiekalo knygose, bei internete. Dar kelis kartus pagaminu ir jei patiekalas tikrai vykęs ir jį vis norisi gaminti- tuomet rašau čia.
  Tad, po kiekvienos mano kelionės "Geroje virtuvėje" įsivyrauja tyla. Nerašau, nes gaminu kažką naujo, Recepto, kaip tokio nėra. Tad, gamindama rašausi viską popieriaus lapeliuose. Po savaitės kartoju vis papildydama ar pakeisdama kažką tuose primargintuose ne tik tušinio, bet kartais ir dėmėtomis nuo maisto produktų "šperose". Ir kai jau viskas išbandyta kelis kartus- galima rašyti. 
    Šį kartą įkvėpimą "kurti" suteikė viša. Bet gal nuo pradžių, nes tikrai dabar jau nieko nebesuprasite. Juk pavadinimas skelbia, kad siūlau jums triušį:-)))
   Dešimt nuostabių dienių keliaujant po Provansą padaro savo. Pirmiausia tai visiškas neskubėjimas, atsipalaidavimas, bendravimas su draugais, mėgavimasis maistu ir rausvu Provanso vynu. Skubėti nebuvo kaip. Nes 7 dienų kelionė baržomis Midi et Camargue kanalu priverčia atsipalaiduoti ir niekur nebelėkti, nebeskubėti. Baržos plaukia taip lėtai, kad dviračiu važiuoti yra tikrai greičiau. Bet kam važiuoti dviračiu kai yra plaukianti barža :-))). Barža, kuri savo įranga panaši į prabangų laivą. Su patogiomis kajutėmis, atskirais dušais ir tualetais. O apie virtuvę, ten esančius indus ir net lininius rankšluostėlius- nerašysiu. Prancūzija yra Prancūzija (išlaikanti tobulą etiketą virtuvėje). 
   Kiekvieną popietę ir vakarą vis kitas jaukus miestelis, kiekvieną kart vis kitas rytas su vis kitu mažu ir jaukiu vietiniu turgeliu. Kiekvieną kartą vis kitokie produktai pusryčiams. Tik dabar pradėjau suprasti prancūziškus pusryčius su puodeliu kavos ir šiltu kurosantu, ką tik užteptu džemu... Ir nieko keisto, kad kartais po ilgos vakarienės pusryčiams norisi tik tiek.


    Priešpiečius, jei plaukiant nepasitaikydavo lankytinų miestelių valgydavome laive. Nors visi buvome mėgėjai gaminti ir dar labiau- skaniai pavalgyti, bet kažką sudėtingesnio ruošti nė vienas per daug nerodėme didelio noro. Tad, kekvieną kart laive  ruošėme kažką paprasto ir nesudėtingo. Kartą ryte turguje pirkta kepta višta buvo tik mūsų užkepta su persikais, medaus ir rausvo vyno padaže. Ir paskaninta provanso žolelių mišiniu. Bet skonis tikrai buvo vertas dėmesio.  Tad,  prisimindama nuostabiai kvepiančią vištą grįžusi taip pagaminau triušį.


Keptas  medumi, garstyčiomis ir apelsinų sultyse marinuotas triušis su persikais1/2 triušio, (jūs galite naudoti vištą, triušį ar kalakuto gabalėlius).
1 a.š medaus,
1 a.š. garstyčių,
1/2 apelsino sulčių ir truputis nuo jo nupjautos žievelės,
1/2 ar 1/4 a.š. penkių pipirų mišinio,
1/4 a.š. cinamono ir 6 gvazdikėliai (arba tik 1/2 a.š. Provanso žolelių),
truputis paprikos miltelių,
1 svogūnas,
1 česnako skiltelė,
truputis druskos,
taurelė apelsinų likerio (nebutinai  jis, t.p. galite naudoti baltą ar ružavą vyną tik jį pilkite baigiant gaminti).
4- 5 persikai arba nekterinai.
truputis alyvuogių aliejaus kepimui.

   Sumaišykite medų, apelsino sultis, garstyčias, pipirus, papriką, cinamoną, gvazdikėlius ir 3-4 bulvių skustuku atpjautas apelsino žieveles, bei likerį. Šiuo marinatu apliekite gabaliukais supjaustytą mėsą ir palikite per naktį marinuotis. Jei naudosite triušį, pasistenkite viską supjaustyti peiliu per sąnarius ar įpjaunant mėsą ir perlaužiant stuburą. Naudojant virtuvines žirkles skirtas kaulams karpyti triušio kaulai labai skyla. Tad, nelabai malonu valgyti ir vis rasti mažus kauliukus mėsoje.
   Susmulkintą svogūną ir česnaką ant vidutinės kaitros pakepkite alyvuogių aliejuje. Kai jie taps skaidrūs išimkite ir sudėkite į kepimo indą. Į tą pačią keptuvę sudėkite mėsos gabalėlius ir padidinę kaitrą apkepkite iš visų pusių. Sudėkite į kepimo indą kartu su svogūnais ir užpylę likusiu marinatu kepkite orkaitėje 200C temp. uždengę apie 1,5 val. Sudėkite per pusę perpjautus ir be kauliukų persikus ar nekterinus. Jei reikia įpilkite taurę vyno ir įberkite truputį druskos. Dar pakepkite 15- 20 min. priklausomai nuo vaisių sunokimo.
   Kaip lengvai atskirti persikus? Perpjaukite juos pusiau per įdubimą vaisiuje. Pasukite abi puseles į skirtingas puses. Peiliu išimkite kaulą.
   Pateikite su prancūziška bagete, balta ciabata ar jei norite sočiau su bulvių koše. Prie šio patiekalo puikiai tiks ružavas vynas.
Jei naudosite jau iškeptą iš parduotuvės vištą, padarykite padažą iš rausvo vyno, medaus, apelsino sulčių ir garstyčių. Įberkite Provanso (Viduržiemio jūros) žolelių. Supilkite padažą į kepimo indą. Sudėkite pjaustytą vištą. Ir apdėję ją persikais kepkite apie 20 min. arba kol vaisiai bus minkštoki.

Sudėtingumas: paprasta


Triušis marinuotas su mėtomis, medumi ir citrina


 Šis receptas tiems kas nemėgsta saldoko triušio su persikais.

1/2 triušio, (jūs galite naudoti vištą, triušį ar kalakuto gabalėlius).
1 a.š medaus,
1 a.š. garstyčių,
1/2 ar 1/4 a.š. penkių pipirų mišinio,
1- 2 mėtos šakelės,
6 kadagio uogos,
1/2 a.š. maltos kalendros arba Provanso žolelių,
truputis citrinos žievelės,
viskio ar "Žalių devynerių",
1 svogūnas,
1 česnako skiltelė,
truputis druskos,
truputis alyvuogių aliejaus kepimui.

   Visas ruošimas toks pats kaip ir ankščiau aprašytame recepte. Supjaustyta gabaliukais mėsa marinuojama per naktį. Vėliau apkepama ir dedama į indą kartu su apkeptais svogūnais ir česnakais. Supilamas marinatas. Kepama orkaitėje 200C temp. apie 1.5- 2 val. arba kol mėsa bus minkšta.
Pateikite su virtais makaronais ir baltu vynu.

Sudėtingumas: paprasta

2 komentarai:

  1. Taip gamintas triušis buvo labai sausas

    AtsakytiPanaikinti
  2. Keista, kad triušis buvo sausas. Galbūt jūs triušį marinavote įpylę alkoholio. Jis, kaip ir vynas mėsą sausina. Todėl bet kokius alkoholius aš rekomenduoju pilti tik kai mėsa visiškai išsitroškina.

    AtsakytiPanaikinti