2022 m. balandžio 5 d., antradienis

Troškinti jaučio žandai su morkomis, salierų stiebais ir bulvių koše

 


Nepaprastai skanus ir labai sotus patiekalas tinkantis daugiau šaltam vakarui ar sekmadienio pietums. Tik man kažkaip vis nesigaudavo šį patiekalą gerai nufotografuoti, nes rudens ir žiemos vakarai visada labai tamsūs, o dar ir patiekalas nėra labai šviesus. Tad tik dabar ištaikiau momentą padaryti normalesnę foto ir jau galiu nors ir su šiokia tokia fotografija paskelbti šį nuostabų receptą.

Jaučio žadus aš nesivarginu troškinti keletą valandų. Naudoju tam paprasčiausią greitpuodį, su kuriuo per vieną valandą aš galiu pasiekti patį geriausią rezultatą. Tad ir jums siūlau jaučio žandus pirmiausiai ištroškinti greitpuodyje, o jau po to, per nepilną pusvalandį, užbaigti juos troškinti su daržovėmis.

Jums reikės

2- 4 jaučio žandų (vienam asmeniui- vienas žandas),

jums patinkančių prieskonių mėsai,

1 v. š. alyvuogių aliejaus,

1- 2 didelių morkų,

2- 4 saliero stiebų,

1 svogūno,

2- 4 skiltelių česnako,

šiek tiek lydyto sviesto ar kitokių riebalų kepimui.

 

Bulvių košei reikės

4- 8 didesnių bulvių,

1 v. š. sviesto,

100- 200 ml. pieno,

druskos.

 

Nuplautus ir nusausintus jaučio žandus apiberkite jums patinkančiais prieskoniais mėsai, apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir sudėję į indą padėkite šaltai, kad mėsa per naktį pasimarinuotų.

Į greitpuodį įpilkite vandens, o jam užvirus sudėkite mėsą. Mėsa turi būti šiek tiek apsemta. Uždarykite dangtį ir virkite 1 val.

Likus 30 min. iki virimo pabaigos užkaiskite bulves. Ir pasiruoškite daržoves troškinimui.

Gilioje keptuvėje pakepkite susmulkintus svogūnus kartu smulkintu česnaku, kol jie taps skaidrūs. Sudėkite šiaudeliais pjaustytas morkas ir griežinėliais supjaustytus saliero stiebus. Kepkite keletą minučių vis pamaišydami.

Iš greitpuodžio išleiskite atsargiai garus, ir išėmę žandus sudėkite į keptuvę kartu su daržovėmis. Supilkite dalį sultinio kuriame troškinosi žandai ir troškinkite viską kol morkos suminkštės, o sultinys nugaruos.

Per tą laiką (jei bulvės jau išvirę) paruoškite bulvių košę.

Vandenį nuo bulvių išpilkite ir sugrūdę bulves sudėkite į jas sviestą. Užvirinkite pieną ir supilkite jį iš karto ant bulvių. Dabar belieka bulves suplakti mikseriu. Neplakite jų ilgai, tam užteks tik 2 minučių.

Atrodo tik tiek to recepto ir gamybos tėra J Skanaus!

Sudėtingumas: vidutinis

Receptas: kažkur užsienyje buvo panašiai pagaminta J


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą