2021 m. sausio 30 d., šeštadienis

Pamelo ir krevečių salotos vietnamietiškai

 
Beieškodama internete recepto, kokias salotas padaryti iš pamelo (greipfrutų) akis užkliuvo už labai gražios nuotraukos. Paskaičiau receptą, reikiamų produktų turėjau, nes jau prieš tai gaminau rytietiškos virtuvės patiekalus, tad susiruošiau gaminti. Ir pradėjus gaminti, pradėjau galvoti, kad ryškiai čia kažkokia didele nesąmone kvepia J))) Na, išverdi marinatą, o to maišai kitą marinatą ir iš pirmojo marinato daržoves permeti į antrąjį. Bet žinokite, kantriai laikiausi visų nurodymų iki galo. Ir tik pačiame gale, kai viską jau sudėjau į paskutiniąją lėkštę supratau, kad tai TOBULA. Kitą kartą gaminau ir jau žinojau, kad šios salotos turi atsidurti aukštose permatomose taurėse. Jos tokios, kad gali nustebinti bet kokį garbų svečią..... ech, bet dabar karantinas ir svečių nepasikviesi, kad ir kaip norėtum... bet šventę sau gali ir pats pasidaryti J)))  
Taigi receptas:

Jums reikės- perskaityti visą receptą ir atidžiai pasižymėti ko reikės J))))

1 morkos

1 raud. paprikos,

1 chili pipiro,

 

Marinatui

1 a.š. druskos

1/4 stikl. cukraus

1/4 stikl. ryžių acto

1/2 stikl. vandens

Morkas ir paprikas supjaustyti juljene. Čili pipiriuką plonomis juostelėmis (sėklas pašalinkite). Užvirkite marinatą ir kai cukrus su druska ištirps ir sumeskite daržoves į marinatą. Palikite  1 val.

 

1 pomelo,

1/4 stikl. smulkintų mėtų,

1/4 stikl. kepintų kedro riešutų,

Per tą laiką suskirstykite pamelo mažais gabaliukais. Susmulkinkite riešutus suspausdami juos po kelis tarp dviejų valgomųjų šaukštų.

 

Padažas

2 v.š. žuvies padažo (Fish sauce),

1 1/2 v.š laimo sulčių,

1 v.š. vandens,

1 1/2 v.š cukraus,

2 česnako skiltelių,

1 a.š. .red Thai chilli pastos arba adžikos.

 

1 stikl. smulkintų šalotų arba raudono svogūno,

12 krevečių,

aliejaus.

Šalotus pakepinti su aliejumi, kol pagels. Viską sumaišykite su padažu ir nuvarvintomis iš marinato daržovėmis.

Pakepinkite svieste ar aliejuje krevetes. Jei jos jau virtos tai tik trumpai, kad vos sušiltų. Jei krevetės nevirtos kepkite, kol pakeis spalvą.

Daržoves sudėkite į lėkštę su dalimi padažo ir ant viršaus uždėkite krevetes. 
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą