2011 m. gruodžio 28 d., trečiadienis

Nuostabusis Camembertas

    
   Iš tikro taip ir yra. Galėčiau tikrai girti ir dar kartą girti tą nuostabų sūrio ir visų prie jo derančių prieskonių derinį. Bet trumpai rašant- tai yra tobula. Viskas kartu su sūriu, česnakine ciabata ir vyno taure. Puikios nedidelės vaišės, ar tik įžanga į jas. Labai greita ir lengva paruošti. O rezultatas pritrenkiantis. Mėgstu tokius nesudėtingus "aukštojo pilotažo" patiekalus.


    Paskaičiusi Mindaugo vaišes draugiui iš kart žinojau, kad taip paruoštą sūrį, tikrai bandysiu kepti. Yra receptų kuriuos skaitydama jau supranti, kad tai bus skanu.
   Pirmasis bandymas buvo be česnako, nes turėjau lėkti į merginų vakarėlį. Nors puikiai žinau, kad keptas česnakas visai priešingybė žaliam, bet vis tik suabejojau, ir jo nedėjau. Iš tikro pirmą kart gamindama niekuomet nekeičiu recepto sudėties, bet pasirodo visada būna pirmas kartas, kai tą taisyklę sulaužai.
  Na, ir nedėdama česnako žiauriai pralošiau skoniu. Gavosi- absoliučiai neišbaigta... valgai ir jauti, kad kažko neparastai trūksta.
   Šį kart sūrį kepiau beveik pagal visas taisykles. Tik nebūtina jo taip beprotiškai užlankstyti ir taip ilgai kankinti orkaitėje. Čia taisykles laužiau, nors pirmą kart kepdama laikiausi visko (išskyrus česnaką) papunkčiui.

Taigi, jums reikės:
Camembert sūrio,
1 a.š. tarkuotos apelsino žievelės (naudojau džiovintą),
truputis rozmarino,
pipirų mišinio,
1 česnako skiltelė,
1 v.š. alyvuogių aliejaus,
1 v.š. balto vyno.
Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Sūrį išvyniokite ir padėkite ant gabalėlio sviestinio popieriaus ir folijos. Galite folijos kraštus šiek tiek užlenkti. Sūrį subadykite peiliu. Užpilkite šlakeliu vyno ir aliejaus. Užberkite apelsinų žievelių, rozmarinų, pipirų, smulkiai kapoto česnako.  Kepkite orkaitėje apie 15- 20 min. kol sūris šiek tiek pakils. Pateikite su česnakine duona.


Česnakinei duonai supjaustykite baltą` ciabatą ir apšlakstę aliejaus, smulkintų česnakų ir žolelių mišiniu trumpai apkepkite orkaitėje ant grotelių.


Sudėtingumas: paprasta

2011 m. gruodžio 23 d., penktadienis

Silkė su džiovintais baravykais




   Pasirodo, kad internete klasikinių lietuviškų patiekalų nėra tiek daug. Kažkaip visi gamina ir aprašo europietiškus ar net užjūryje paplitusius valgius daugiau, net lietuviškus.
   Artėja pačios mieliausios ir didžiausios metų šventės Kalėdos. Rami ir išlaikanti tradicijas Kučių vakarienė. Tokiai šventei tikrai reikėtų pasiruošti bent kelis patiekalus su džiovintais grybais: silkę, žuvies kotletėlius įdarytus džiovintais grybais ir įdarytus kiaušinius (čia tiktų Kalėdoms). Arba bent jau padažą su tais grybais prie žuvies vyniotinio. Grybai prie visų šių patiekalų ruošiami vienodai. Tad, jei planuose ne vien silkė su jais- pasidarykite grybų daugiau.

Vienai silkei, t.y. dviem silkių puselėms reikės:
kokių 5 džiovintų baravykų,
1 svogūno,
4 kvepiančių pipirų grūdelių,
lauro lapo,
aliejaus kepimui.

    Grybus pamerkite kelioms valandoms į šaltą vandenį. Jei grybus džiovinotės ne jūs patys, tai išmirkusius juos dar nuplaukite po šaltu vandeniu, ypač kruopščiai nuplaukite kepurėles. Visa tai tam, kad nebūtų prilipusių žemių. Atsargiai nupilkite vandenį kuriame mirko grybai į nedidelį puodą. Sudėkite grybus ir virkite ant nedidelės ugnies apie 50 min. Išvirtus grybus pravėsinkite ir sumalkite. Svogūną smulkiai supjaustykite ir pakepkite. Taip pat iškrat sudėkite kvepiančiųjų pipirų grūdelius ir lauro lapą. Jei neturite kvepiančių pipirų vietoj jų naudokite maltų pipirų mišinį, tik juos berkite pačioje kepimo pabaigoje.
   Kai svogūnai taps skaidrūs sudėkite maltus grybus ir dar pakepkite. Įpilkite šiek tiek skysčio kuriame virė grybai ir dar troškinkite neuždengtoje keptuvėje kol skystis išgaruos. Atvėsusį garnyrą uždėkite ant supjaustytos ir į serviravimo indą sudėtos silkės.
    Čia druskos dėti nereikia, nes pačioje silkėje jos šiek tiek jau bus. Žinoma jei silkė pasitaikė sūri pamerkite ją valandai į pieną.
    Jei tą patį garnyrą naudosite ne tik silkei ruošti, tada šiek tiek jį pabarstykite druska.

Dar viena gudrybė atkeliavusi iš Italijos virtuvės: jei turite nedaug baravykų- sumaišykite juos, jau kepdami, su šviežiais pievagrybiais.
Sudėtingumas: paprasta

2011 m. gruodžio 22 d., ketvirtadienis

Keptas sterkas su ikrų padažu


Jums reikės:
sterko file,
majonezo,
raudonų ikrų,
žuvies prieskonių,
aliejaus kepimui.

    Labai paprastas receptas. Kad net rašyti nelabai ką turiu. Žuvies file supjaustykite nedideliais gabaliukais ir apiberkite jums patinkančiais žuvies prieskomiais. Leiskite pusvalandi pasimarinuoti. Į įkaitintą aliejų dėkite miltuose apvoliotus žuvies gabaliukus ir kepkite, kol gabalėliai įgaus gelsvą atspalvį. Išimkite ir padėkite juos ant popierinio rankšluostėlio, kad bent kažkiek susigertų riebalų perteklius. Kai žuvis pravės sudėkite ją į serviravimo lėkštę.
   Padažui sumaišykite majonezą su raudonais ikrais. Jei turite galite įmaišyti truputį juodųjų ikrų. Pateikti galite padažą išpylę šalia žuvies, arba atskirai padažinėje.
    Žuvis su šiuo padažu skaniausia nepilnai atšalusi, ji turėtų būti bent jau kambario temperatūros.


Sudėtingumas: paprasta
Receptas: iš buvusio "Tete- a- Tete" restorano Kaune

2011 m. gruodžio 21 d., trečiadienis

Kučių vakaro burokėlių mišrainė su pupelėmis




 Šią mišrainę prisimenu nuo vaikystės. Sovietiniais laikais tikrai nebuvo didelis valgių ir receptų pasirinkimas. Bet yra atmintyje išlikę tikrai skanių patiekalų. Vienas iš jų burokėlių mišrainė su pupelėmis. Kadangi ji ruošiama su aliejumi, nėra labai įmantri, puikiai tinka ir Kučių vakarienei.

Jums reikės po lygiai:
burokėlių,
bulvių,
pupelių,
pagal skonį: raugintų kopūstų arba raugintų agurkų,
truputis petražolių,
kepto arba žalio svogūno,
druskos, pipirų,
saulėgražų aliejaus.

    Burokėlius galite iškepti orkaitėje (taip jie bus skanesni) arba išvirti. Bulves taip pat išvirkite. Pupeles rinkitės baltas. Jos gali būti konservuotos arba išsivirkite patys (tik pamerkite per naktį, taip greičiau išvirsite). Visas virtas daržoves supjaustykite nedideliais kubeliais, na, kaip baltai mišrainei. Pupelių pjaustyti nereikia, nebent naudosite "Karališkas baltas pupeles", tai jas perpjaukite per pusę. Iš tikro, tai šios pupelės yra kietesnės ir mišrainėje nepavirsta į košę, kaip kartais nutinka su kitomis konservuotomis pupelėmis.
Raugintus kopūstus, jei jie supjaustyti labai  ilgais šiaudeliais, šiek tiek pasmulkinkite, tik ne perdaug. Jei vietoje kopūstų naudosite raugintus agurkus juos supjaustykite mažais kubeliais. Įberkite druskos, pipirų, susmulkintų petražolių. Įdėkite truputį kepinto ar šviežio svogūno. Vietoje šviežio svogūno galite įpjaustyti poro, bus švelniau. Viską užpilkite aliejumi ir išmaišykite. Paragaukite, jei norisi mišrainėje dar šiek tiek gaivumo- įdėkite dar kopūstų arba agurkų, žiūrint su kuo darote mišrainę. Kopūstų su agurkais tikrai nemaišykite kartu. 
    Dar vienas patarimas. Šios mišrainės neprisidarykite daug. Kadangi į jos sudėtį įeina rauginti produktai, jos ilgiau, kaip vieną dieną laikyti nepatarčiau.

Sudėtingumas: paprasta


2011 m. gruodžio 19 d., pirmadienis

Silkė su svogūnais ir razinomis


Šis receptas atkeliavo iš mano vyro šeimos. Dabar tai jau tradicinė ir mūsų šeimos silkė.
Jums reikės:
1 silkė,
2 vidutinio dydžio geltoni svogūnai,
1-2 v.š. razinų,
2-3 v.š. pomidorų padažo (naudoju "Daumantų" naturalų),
1-2 lauro lapai,
4 kvepančių pipirų grūdeliai,
1/2 a.š. cukraus,
aliejaus.
    Verdančiu vandeniu užplikykite razinas ir pakite jas taip. Svogūnus supjaustykite griežinėliais ir suberkite į keptuvę su karštu aliejumi. Įdėkite pipirus, bei lauro lapus ir uždengę dangčiu kepkite vis pamaišydami. Kai svogūnai taps skaidrūs, nupilkite vandenį nuo razinų ir suberkite jas į kepamus svogūnus. Įberkite cukraus, įdėkite pomidorų padažo ir dar kokias 2 min. pakepkite uždengę dangčiu. Po to atvėsinkite iki kambario temperatūros.
   Nuplaukite ir išdarinėkite silkę. Paragaukite, jei ji sūroka pamerkite bent valandai į pieną. Tik po to, iššimtą iš pieno silkę vėl nuplaukite ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Pakišę didelį peilį po silke ir iš viršaus prilaikydami gabaliukus ranka gražiai sudėkite ją į silkinę ar serviravimo lėkštę. Ant viršaus uždėkite atvėsusius keptus svogūnus.
Sudėtingumas: paprasta

2011 m. gruodžio 18 d., sekmadienis

Sterko terinas


Gal būt per gražiai, per daug europietiškai įvardinau paprasčiausią sterko vyniotinį. Jo paruošimas dar paprastesnis negu lietuviškas "vyniotinio" pavadinimas. Tačiau skonis vertas šventinio stalo. Iš tiesų pati žuvis gan gera, tad ką iš jos bedarytumėte, visada patiekalas bus puikus.

Jums reikės:
2 sterko file be odos,
1 svogūno,
1 nedidelės morkos,
kiaušinio,
džiuvėsėlių arba manų kruopų,
truputis grietinėlės ar pieno džiuvėsėlių ar manų užmerkimui,
druskos, pipirų, krapų,
2 a.š. želatinos sultinio sustandinimui,
2 marlės apie 30x40cm. gabalėliai (parsiduoda visose vaitinėse).

   Džiuvėsėlius, manų kruopas arba batoną užpilkite grietinėle, kad apsemtų. Smulkiai supjaustytą svogūną vidutiniškai apkepkite. Sterko file sumalkite. Viską (džiuvėsėlius, svogūnus ir faršą) sumaišykite, įmuškite kiaušinį, įberkite druskos, pipirų, krapų. Viską labai gerai išminkykite. Marlės gabalėlius sušlapinkite vandenyje. Pasitieskite ant  darbastalio ir ant jų uždėkite žuvies maltinius padalintus į dvi dalis. Marlės pagalba, jos kraštus keldami ir po truputį užlengdami suformuokite pailgus vyniuotinius.
   Į platų indą įpilkite šiek tiek verdančio vandens (jo turėtų būti apie 2cm.) dėkite vyniotinius ir troškinkite ant nedidelės ugnies apie 50 min. Jei tokio puodo neturite vyniotinius galite troškinti iki 180C įkaitintoje orkaitėje. Tik, kad neapdžiūtų uždenkite indą folija.
    Likusiame nuo troškinimo sultinyje ištirpinkite vandenyje pabrinkytą želatiną. Jai pilnai ištirpus, sultinį supilkite į kokį nuors indą ir padėkite į šaldytuvą. Vyniuotinius su visu "įpakavimu" taip pat gerai atšaldykite. Tik prieš pateikiant į stalą išvyniokite ir dėkite į serviravimo indą. Jei jis nėra gilus, jame galite vyniotinį ir supjaustyti. Šalia padėkite drebučius.
   Prie šio vyniotinio puikiai tiks smulkiai supjaustyti marinuoti agurkai sumaišyti su majonezu. Arba virti ir po to kartu su keptais svogūnas pakepinti malti džiovinti baravykai. Juos taip pat sumaišykite su majonezu. Šie du majoneziniai padažai įdealiai tinka prie žuvų vyniotinių.
Sudėtingumas: paprasta

2011 m. gruodžio 15 d., ketvirtadienis

Obuolių pyragas su smėline tešla

 
   Už šio nuostabaus pyrago receptą, turiu didelį ačiū pasakyti Renidai :-)
   Juk tikrai nepaprastai skanu jausti minkštą ir gaivų obuolių, cinamono ir vanilės grietinėje skonį tarp čiažančių ir traškių sukepusios tešlos gabaliukų.

Smėlinei tešlai:
400 gr. sviesto,
1 stkl. cukraus,
600 gr. miltų,
1 a.š. kepimo miltelių,
2 v.š.grietinės.

1 kg. jau nuluptų ir supjaustytų riekelėmis obuolių,
400 gr. liesos 15% grietinės,
1 pok. vanilinio cukraus,
2 kiaušiniai,
cinamono,
2 v.š. cukraus.

   Visus komponentus skirtus tešlai garai suminkykite. Pradžioje minkomi tarp pirštų: miltai, cukrus ir sviestas, vėliau sudedama grietinė. Kai tešla bus visiškai vientisa, padėkite ją šaltai kelioms valandoms. Jei skubate, tai tešlą bent 2 val. palikite šaldymo kameroje.
   Orkaitėje esančią kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Atsipjaukite truputį daugiau, kaip pusę tešlos ir ją sutarkuokite ant kepimo popieriaus. Truputį paspauskite, kad neliktų tuščių tarpų. Tada sudėkite skiltelėmis pjaustytus be odelės obuolius. Užberkite cinamonu. Iš grietinės, cukraus, vanilinio cukraus ir kiaušinių padarytu plakiniu tolygiai užpilkite obuolių sluoksnį. O ant viršaus vėl užtarkuokite likusią tešlą.
   Kepkite 1 val. iki 200 C įkaitintoje orkaitėje. Ar iškepęs pyragas galite patikrinti su šaukšteliu išsiėmę nedidelį gabalėlį iš pačio centro. Tik šaukšteliu užkabinkite iki pat dugno.



Sudėtingumas: vidutinis

2011 m. gruodžio 6 d., antradienis

Kepti moliūgo griežinėliai garnyrui


   Šiemet turiu niekaip nepasibaigantį moliūgą  :-))) Jis buvo toks didelis, kad parsivežti jį iš kaimynės teko karučiu. Gerai, kad tokią vežimo priemonę turim. Nes važiuoti su automobiliu skersai gatvės pasiimti moliūgą būtų buvę juokinga. Taigi, tą moliūgą vis pjaustau ir vis kažką darau valgomo iš jo.
   Šį kart garnyras puikiai tinkantis prie keptos paukštienos. Vegetarams: gal su ryžiais būtų skanu arba tik kaip salotos.

500 gr. moliūgo supjaustyto riekelėmis,
aliejaus,
1/2 a.š. kmynų,
1/2 a.š. maltos kalendros,
1/2 a.š. imbiero (aš naudojau šviežią stipriai susmulkintą),
1/2 a.š. rudojo cukraus,
pipirų (aš naudojau dar ir paprikos "drožles").

   Visus prieskonius sumaišykite su cukrumi. Moliūgo gabalėlius sudėkite į kepimo nepridegančią skardą ir užbarstykite prieskonių mišiniu, apšlakstykite aliejumi ir kepkite iki 200C įkaitintoje orkaitėje kol iškeps. Aš kepiau apie 15 min., bet tai priklauso nuo moliūgo griežinėlių dydžio.


Sudėtingumas: paprasta
Receptas:
"Didžioji kulinarijos encilkopedija" 1999m. 

2011 m. gruodžio 4 d., sekmadienis

a la Stroganovas su veršiena



    Rašydama apie befstrogeną minėjau, kad galimi ir kiti šio patiekalo variantai. Šį kart- švelnesnio skonio a la Stroganovas su veršiena. Siūlau pabandyti šį variantą, jei tik mėgstate patiekalus su padažais.


Jums reikės:
500 gr.veršienos (geriausia- "kryžinė", įdealiausia- veršienos file),
2 svogūnų,
8- 10 rudųjų pievagrybių,
3 v.š. lydyto sviesto arba aliejaus,
150 gr. grietinėlės arba 40% "Dvaro" grietinės,
1 stikl. sultinio ar verdančio vandens (jei gaminsite iš išpjovos tai jokio papildomo skysčio nereikės),
pipirų,
druskos.


   Veršieną supjaustykite skersai raumenų apie 0.5 cm. gabaliukais. Ir tada dar 3 cm. juostelėmis. Svogūnus susmulkinkite. Į aukštesniais kraštais keptuvę dėkite sviesto ir kai jis įkais suberkite svogūnus, išmaišykite ir uždengę apkepkite kol jie taps skaidrūs.

 Tada sudėkite veršieną. Troškinkite ant vidutinio karščio, uždengę dangčiu, kol atsiradęs skystis visai išgaruos. Kartas nuo karto keptuvę staigiai pastumdykite, kad esantys susikaupę garų lašeliai nukristų ant svogūnų ir mėsos. Tada permaišykite troškinį ir vėl uždenkite dangčiu.

 Jei reikia įpilkite verdančio sultinio ar vandens.

Kai mėsa taps minkšta suberkite nuvalytus ir supjaustytus pievagrybius. Įberkite druskos ir pipirų.  Dar patroškinkite 5 min. ir supilkite grietinėlę ar grietinę, tačiau neuždenkite dangčiu. Leiskite grietinėlei užvirti. Padažo tirštumą koreguokite pagal savo norus. Jei padažas per tirštas- įpilkite truputį karšto sultinio ar karšto vandens. Jei per skystas- padidinę kaitrą leiskite jam nugaruoti.
   Jei naudosite padažui grietinę galite įberti 1/4 a.š. cukraus.
  A la Stoganovą pateikite  su bulvių koše ir šviežiomis salotomis sezono metu. Arba marinuotomis daržovėmis žiemą.

 

Sudėtingumas: paprasta

Receptas: iš restorano Sankt Petrburge

2011 m. lapkričio 25 d., penktadienis

Vienas triušis ir du jo paruošimo būdai


   Tikriausiai visai nebūtina rašyti du labai panašius receptus atskiromis temomis. Tuo labiau valgyti vienodai  pagamintą triušį dvi dienas iš eilės. Kadangi vieno vidutinio triušio užtenka maždaug šešiems žmonėms, o jūsų šeimoje žmonių ženkliai mažiau, tad gaminkite jį skirtingai.
   Pirmieji šiame tinklaraštyje parašyti triušienos receptai yra daugiau tinkantys šventėms. Dabar labai kasdieniški, paprasti, mažai sudedamųjų dalių turintys receptai. Puikiai tinkantys prie Božolė vyno (ech, visai neblogas jis šiemet :-) )
   Kadangi trušio paruošimo pradžia vienoda, tai pradedame nuo to, kad nuplovę ir nusausinę popieriniu rankšluosčiu supjaustome jį dalimis. Atskiriame priekines ir užpakalines kojeles per sąnarius. Užpakalines kojeles dar padaliname pusiau (perpjovę per sąnarį perlaužiame). Nupjovę papilvę padaliname ją į keturias dalis. Likusią nugarinę dalį pjaustome per stuburo slankstelius. Stenkitės kuo mažiau karpyti kaulus virtuvinėmis žirklėmis. Triušio kaulai trupa ir tos aštrios skeveldros nesuteikia malonumo valgant.
   Supjaustytą triušį ištrinkite pipirais ir  "a la provence" (viduržiemio jūros) prieskoniais. Palikite per naktį šaldytuve, kad mėsa pasimarinuotų.

 Triušis a la provence stiliumi



 jums reikės išmarinuoto su "a la provence" žolelėmis 1/2 triušio,
1 svogūno,
2 česnako skiltelių,
2 vidutinio dydžio pomidorų,
alyvuogių aliejaus,
1/2 stiklinės balto vyno,
druskos.

   Keptuvėje su alyvuogių aliejumi pakepkite smulkiai supjaustytą svogūną ir česnaką. Kai jie taps skaidrūs sudėkite juos į troškintuvą. Toje pat keptuvėje iš abiejų pusių apkepkite triušio gabalėlius. Juos taip pat sudėkite į troškintuvą. Užpilkite verdančiu vandeniu, kad vos apsemtų mėsos gabaliukus ir uždengę troškinkite, kol mėsa bus minkšta (patikrinkite tai šakute). Mėsai suminkštėjus supilkite vyną ir suberkite smulkiai supjaustytus pomidorus. Įberkite druskos. Jei skysčio yra nemažai- troškintuvo nebeuždenkite dangčiu. Dar patroškinkite iki 10 min. ir galite pateikti su balta skrudinta duona ar bulvių koše. Aš šį kartą kepiau bulvių košės paplotėlius.
Na, ir taurė Božolė ar balto vyno čia kaip tik tiks.

Troškintas švelniai marinuotas triušis


                                                 "Nu" restorane pagaminta putpelė

O čia jau pavadinimą iš NU restorano Ispanijoje nušvilpiau :-))) Tik jie putpeles taip marinavo. Na, bet kas mums neleis taip pasielgti su triušiu? Valgyti skaniai ir mes namuose norime, tad pirmyn!

 jums reikės išmarinuoto su "a la provence" žolelėmis 1/2 triušio,
1 svogūno,
2 česnako skiltelių,
1- 2 vidutinio dydžio morkų,
alyvuogių aliejaus,
1/2 stiklinės balto vyno,
druskos.

   Keptuvėje su alyvuogių aliejumi pakepkite smulkiai supjaustytą svogūną ir česnaką. Kai jie taps beveik skaidrūs sudėkite supjaustytas šiaudeliais ar kubelias morkas ir dar viską pakepkite. Tada sudėkite viską į troškintuvą. Toje pat keptuvėje iš abiejų pusių apkepkite triušio gabalėlius. Juos taip pat sudėkite į troškintuvą. Užpilkite verdančiu vandeniu, kad vos apsemtų mėsos gabaliukus ir uždengę troškinkite, kol mėsa bus minkšta (patikrinkite tai šakute). Jei trūksta vandens jį papildykite verdančiu vandeniu, tik jo pilkite po nedaug. Kai mėsa taps minkšta supilkite vyną, įberkite truputį druskos ir dar patroškinkite kelias minutes atidengę troškintuvą, kad išgaruotų iš vyno alkoholis. Pateikite su bulvių koše.

Sudėtingumas: paprasta
Receptas: iš restoranų "Sadutė" Kaune ir "NU" Girona , Ispanijoje

2011 m. lapkričio 24 d., ketvirtadienis

Įdaryta vištos kulšelė


    Kartais jau nebežinai ką čia skanaus susigalvoti ir staiga prisimeni kažkada labai senai gamintą patiekalą. Taip ir šį kart. Seniai užmirštas ir vėl pradedamas kepti. Nerašau kiekių, nes tai visiškai nesudėtingas dalykėlis. Kiek valgytojų, tiek ir kulšelių reikėtų. Nebent kai kas valgo po dvi ar dar daugiau. Tai jiems tiek ir skirkite- tiek kiek suvalgo :-)))

Jums reikės
vištos kulšelių,
truputį avižinių dribsnių,
pieno,
prieskonių paukštienai,
kmynų, pipirų, druskos.

   Atsargiai nuo kulšelės nusmaukite odą. Yra viena vieta, ties vidiniu įlinkiu, kur odą nuo mėsos reikėtų atsargiai nupjauti. Jei odelė įtrūks nieko tokio, faršas neišbėga. Odelę atsmaukite beveik iki kojelės apačios. Likus apie 3 cm. apipjaukite mėsą aplink kaulą. Paimkite kulšelės vieną pusę su viena ranka, kitą- su kita ir laužkite, kad išsinarintų ir atsiskirtų kaulas. Jei taip sadistiškai elgtis negalite, gražiai nupjaukite kauliuką ties sąnariu. Įdarytai kulšelei reikalingas vienas kaulas, kad ji išliktų panaši į kulšelę, o ne į kotletą su oda.
    Atskirkite visą mėsą nuo kaulų ir ją sumalkite. Įberkite truputį avižinių dribsnių ir užpilkite pienu. Na, taip, kaip darytumėte kotletus ir dėtumėte batoną su pienu. Įberkite druskos, kmynų ir pipirų. Viską išmaišykite ir įdarykite šiuo faršu kulšeles. Viršutinę odos dalį užlenkite, kaip voką ir dėkite į kepimo skardą. Užberkite truputį paukštienos prieskonių, įpilkite karšto vandens ir kepkite iki 200C įkaitintoje orkaitėje apie 40 min.  Jei tik yra vietos, šalia galite pridėti supjaustytų bulvių.
    Kulšeles galite pateikti ir su virtais ryžiais. Jei norite, baigus kepti į likusias nuo kepimo sultis galite į berti smulkinto česnako, ir prieš pateikiant, šiuo padažu užpilti kulšeles.


Sudėtingumas: paprasta

2011 m. lapkričio 23 d., trečiadienis

Šiltos moliūgų salotos su rukola


   Ruduo turi savo spalvas, skonius ir savus patiekalus. Sočias sriubas, troškinius, kepsnius ir daug sotesnes salotas. Peržiūrint ką gamina kiti blogeriai susižavėjau Karolinos iš "Citrinos žievelės" nuotraukomis ir pamačiusi tokias! moliūgų salotas tikrai negalėjau nurimti jų nepasidariusi. Aš pati jas jau kelis kartus gaminau ir vis ieškojau kažko dar... Dabar jau atrodo apsistojau ties keliais priedais ir siūlau savąjį variantą. Žinoma, tie priedai nėra kažkas stebuklingo, Visas salotų pagrindas yra toks kaip pas Karoliną. Pasidarykite patys šias salotas ir gal būt atrasite dar kažką.

moliūgo,
rukolos,
parmezano sūrio,
moliūgų sėklų,
džiovintų spanguolių,
druskos, pipirų,
aštrių čili pipirų ir jei norite paprikos dribsnių,
alyvuogių aliejaus,
granatų sirupo "Naršarab".

   Jau be odelės moliūgą supjaustykite plonais vidutinio dydžio gabalėliais (apie 0,5cm.x 6cm.). Ir išklokite juo nepridegančią kepimo skardą. Užberkite druskos, pipirų ir apšlakstykite trupučiu alyvuogių aliejus. Kepkite 200C temp. įkaitintoje orkaitėje, kol moliūgas iškeps (apie 15 min.). O kol jis kepa keptuvėje pakepkite moliūgų sėklas. Tai labai greitas darbas, nes sėklos labai greitai pradeda spragsėti, tad tuoj pamaišius, dabas bus baigtas.
 Iškeptą, dar karštą, moliūgą dėkite į lėkštes užberkite aštrių čili pipirų ir jei norite dar paprikos dribsnių, moliūgų sėklų ir džiovintų spanguolių. Uždėkite rukolos. Bulvių skustuko pagalba papjaustykite sūrio drožlių. Salotas apšlakstykite granatų sirupu ir alyvuogių aliejumi.
  Galite nedėti džiovintų spanguolių, o granatų sirupą keisti Balsamico de Modena sirupu. Galite salotas apšlaikstyti citrinų sulčių ir alyvuogių, bei medaus padažu.


Sudėtingumas: paprasta

2011 m. lapkričio 14 d., pirmadienis

Avienos kepsnys marinuotas su medumi ir kariu


   Šis nuostabus avienos kepsnys tiks ne tik savaitgalio pietums, bet ir šventinei vakarienei.

apie 1.5 kg. avienos nugarinės ar kumpio su kaulu.
4- 5 v.š. naturalaus medaus,
2 a.š. kario (naudoju angliškąjį),
2-3 v.š. citrinos sulčių,
2- 3 v.š. alyvuogių aliejaus.

   Nuplovę avieną ją apšluostykite popieriniu rankšluosčiu ir įdėkite į nemažą polietileno maišą. Tik butinai pažiūrėkite, kad jis nebūtų kiauras. Visus komponentus gerai sumaišykite dubenėlyje ir šiuo padažu ištrinkite mėsą. Mėsą mažiausiai parai dėkite į šaldytuvą, kad pasimarinuotų. Jei marinuosite ilgėliau, kas dieną ją apverskite vis kita puse. Galiu pasakyti, kad marinuoti galite ir savaitę.
   Valandą prieš kepimą mėsą išimkite iš šaldytuvo, kad truputį sušiltų. Į kepimo formą įtieskite plačią aliuminio foliją. Apačioje ją sulenkite dvigubu sluoksniu, ir folijos kraštus truputį pakelkite. Dėkite iš maišo išimtą avieną įpilkite apie 1/2 stikl. karšto vandens ir uždenkite folija visą mėsos gabalą. Atsargiai užlenkite visus folijos kraštus kaip virtinukams, kad kuo mažiau kepsnys garuotų.
   Kepkite iki 200 C temp. įkaitintoje orkaitėje  apie 2- 2.5 val. Baigiant kepti atsargiai pradenkite foliją ir ilgąją dviiešme šakute pažiūrėkite ar mėsa minkšta. Šakutė turėtų lengvai smigti. Jei taip- atidengę foliją leiskite mėsai apkepti.



   Pateikite su folijoje keptomis bulvėmis ir Ratatouille daržovių troškiniu.


   Kartais iš blogai užlankstytos folijos išbėga susidariusios kepimo metu sultys. O kadangi jos susimaišę su medumi pasklinda toks degėsių kvapas. Nepergyvenkite, jūsų kepsnys tikrai nesudegs. Svyla tik ištekėjusios sultys.
   Ir dar vienas pastebėjimas. Šio kepsnio negalima kepti kepimo rankovėje. Nes medus labai greitai pradeda degti.



Sudėtingumas: vidutinis
Receptas: pagal knygą "Virtuvės džiaugsmai"

2011 m. lapkričio 13 d., sekmadienis

Moliūgų sriuba su kariu


1 l. vištienos sultinio,
750 gr.- 1 kg. jau iškepto moliūgo,
2 stikl. pieno,
1/4 stikl. grietinėlės,
truputis sviesto arba alyvuogių aliejaus,
1 svogūnas,
2 česnako skiltelės,
1/2 a.š kario (agliškojo),
truputis muskato riešuto,
pipirų, lauro lapas, druskos,
moliūgo sėklų papuošimui.

   Supjaustytą molūgą suberkite į skardą, apšlakstykite alyvuogių aliejumi, įmeskite kelis kvapniuosius pipirus ir lauro lapą. Kepkite apie 30 min. iki 200C įkaitintoje orkaitėje.
   Storadugniame puode pakepinkite susmulkintą svogūną ir česnaką. Kai jie taps skaidrūs supilkite sultinį ir keptą moliūgą. Suberkite visus prieskonius. Pavirkite kelias minutes ir supilkite pieną bei grietinėlę. Paragaukite ar užtektinai prieskonių ir druskos. Išimkite lauro lapą ir sriubą sutrinkite rankiniu blenderiu. Pateikite su skrudintu batonu ar česnakine bandele.
   Jei nenorite pilti tiek daug pieno naudokite daugiau vištienos sultinio ir 1/2 stikl.grietinėlės.
  

Sudėtingumas: paprasta
Receptas: "Didžioji kulinarijos encilkopedija" 1999m. 

2011 m. lapkričio 10 d., ketvirtadienis

Sterkas su porais balto vyno ir grietinėlės padaže


2 sterko file,
1 poro baltoji dalis,
90 gr. sviesto,
60- 70 gr. balto vyno,
90 gr. grietinėlės.
pipirų, druskos

   Sterko file supjaustykite porcijomis ir sudėkite į kepimo skardą. Ant viršaus užbarstykite druskos ir pipirų. Uždėkite šiek tiek sviesto. Kepkite iki 210 C įkaitintoje orkaitėje apie 15 min. Per tą laiką susipjaustykite porą griežinėliais ir apkepkite su likusiu sviestu. Supilkite vyną ir po kelių minučių supylę grietinėlę patroškinkite šiame padaže porus. Kaitinkite kol padažas sutirštės.
   Galite naudotis ir paprastesniu troškinimo būdu. Gilioje plačioje keptuvėje pakepinkite svieste porus. Kai jie švelniai apkeps (truputį suminkštės) sustumkit juos į keptuvės šoną, dėkite pipirais apibarstytą žuvį, o ant jos viršaus uždėkite porus. Taip sudėkite visą žuvį ir porus. Tada užpilkite vynu, po kurio laiko grietinėle ir užbarstę druską troškinkite apie 20- 25 min.
Pateikite su ryžiais troškintais su cukinijomis ir morkomis.

Sudėtingumas: paprasta
Receptas: "Didžioji virtuvės knyga ELLE"

2011 m. lapkričio 9 d., trečiadienis

Befstrogenas


Po gausybės istorijų ir receptų internete rašau ir aš savajį "Befstrogeno" receptą.
   Pirmą kartą apie jautieną pagal Stroganovą buvo parašyta 1861 m. Jelenos Ivanovnos Molokhaviets knygoje "Klasikinė Rusijos Virėja". Recepte nurodoma mažais kubeliais pjaustyta ir miltais apibarstyta jautiena, garstyčios ir sultinys. Pabaigoje dedama grietinė. Apie mėsos pjaustymą juostelėmis ir svogūnus  su grietine iš vis nerašoma. Tačiau ši išleista knyga buvo vis tobulinama ir vis leidžiami nauji jos tiražai. 1912m. recepte atsiranda svogūnai, pomidorų padažas ir rekomenduojama jautieną pateikti su traškiomis keptomis bulvytėmis. 1938m. "Larousse" gastronomijos enciklopedijoje išleistoje Paryžiuje pagrinde aprašomi prancūzų virtuvės patiekalai. Tarp kitų patiekalų yra jautienos pagal Straganovą paruošimo receptas. Kuris nurodo, kad mėsa pjaustoma juostelėmis ir dedama svogūnų. Garstyčios ir pomidorų padažas dedamas pasirinktinai.
   Po Rusijos imperijos žlugimo, kartu su tėvynę paliekančiais rusais ir kitais šalyje buvusiais užsieniečiais, receptas paplinta  po pasaulį plačiau. Azijos šalyse jis pateikiamas su ryžiais be grietinės, Japonijoje su sojos padažu, JAV- jautiena troškinama su grybais, svogūnais, grietine ir pateikiama ant virtų ryžių ar makaronų. Brazilijoje dar ir su pomidorų padažu. Egzistuoja daugybė įvairių variantų ne tik naudojant tam tikrus priedus prie jautienos (netgi pilant vyną, dedant salierą ar konservuotus kukurūzus ir t,t,), bet ir pačią jautieną pakeičiant paukštiena. Tuomet naudojama paukštienos krūtinėlė ar kita balta mėsa (kad ir veršiena). Mėsa pjaustoma juostelėmis, dedami svogūnai ir grybai. Galiausiai supilama grietinėlė. Pomidorų padažas nepilamas. Skandinavijos šalyse vietoje jautienos ar paukštienos  gaminama su dešrelėmis.

   Manasis receptas iš sovietinio restorano virėjos pakuždėjimų...

500 gr. jautienos išpjovos (blogiausiu atveju kryžinės mėsos),
3 dideli svogūnai,
3 v.š. lydyto sviesto arba aliejaus,
150gr. riebios (geriausia "Dvaro") grietinės,
1 stikl. sultinio ar vandens (jei gaminsite iš išpjovos tai nereikės),
2 v.š. pomidorų tyrės,
1 a.š. garstyčių,
druskos, maltų pipirų.

   Befstrogenui geriausia naudoti jautienos išpjovos abu galus. O patį išpjovos vidurį sunadoti steikams kepti.
   Jautieną supjaustykite skersai raumenų apie 0.5 cm. gabalais. Ir tada dar 3-4 cm. juostelėmis. Svogūnus susmulkinkite. Į aukštesniais kraštais keptuvę dėkite sviesto ir kai jis įkais sudėkite jautieną. Mėsą apkepkite ant stiprios ugnies, tada suberkite svogūnus, išmaišykite ir uždengę kepkite kol atsiradęs skystis visai išgaruos. Kepant karštis turėtų būti tarp didelio ir vidutinio. Kartas nuo karto keptuvę staigiai pastumdykite, kad esantys susikaupę garų lašeliai nukristų ant svogūnų ir mėsos.  Kartais pamaišykite. Žalių svogūnų turi būti apie 1/3 lyginant su mėsos kiekiu. Kai mėsa taps minkšta tų svogūnų liks labai mažai ir iš jų gausis tirštas nuostabus padažas. Todėl miltų aš nededu. Jei befsrogeną gaminsite iš jautienos kryžinės mėsos, jums gali reikėti įpilti šiek tiek karšto sultinio ar vandens. Bet tai darykite tik kai skysčio keptuvėje nebeliks. Gaminant iš file, vandens ar sultinio tikrai nereikia, nes mėsa spėja suminkštėti.
   Kai mėsa taps minkšta sudėkite grietinėje išmaišytą pomidorų padažą ir garstyčias. Įberkite druskos ir pipirų. Jei kartais nenorite dėti tiek daug svogūnų, tai į grietinę įberkite 1 a.š. miltų ir Išmaišykite.
Patiekite su bulvių koše ir burokėlių salotomis.


Sudėtingumas: paprasta

2011 m. lapkričio 6 d., sekmadienis

Ryžiai su morkomis ir cuknijomis


 Šį kartą receptą pradedu ne nuo to galo. Rašau apie patiekalą ir garnyrą vienu metu. Ir dar žodelį vegetarams šį kart tarsiu. Bet gal reikia kažkaip pradėti...
nuo švelnaus garnyro tinkančio prie troškintos baltos žuvies ar paukštienos maltinukų.

jums reikės:
1 stikl. ryžių,
1 vidutinės morkos,
1 ar 1/2 nedidelės cukinijos,
1/4 stikl. grietinėlės,
truputis ciberžolės ir druskos pagal skonį.

   Ryžius užpilkite nepilnomis 2 stiklinėmis vandens ir virkite kaip nurodyta ant pakuotės. Beje, ryžiai turi būti ne maišelyje. Likus iki virimo pabaigos 15 min. sudėkite šiaudeliais pjaustytas morkas ir įberkite druskos. Kai iki virimo pabaigos bus likę 5 min. sudėkite šiaudeliais pjaustytą cukiniją ir supilkite grietinėlę. Užberkite ciberžolės ir uždengę dangčiu baikite virti. Palaikykite dar kelias minutes ir galite šiuos ryžius pateikti kaip garnyrą.
   Vegetarams sūlyčiau verdant ryžius pakepinti truputį svogūno ir jį sudėti kartu su morkomis. Gal skonis bus šiek tiek sodresnis, įdomesnis ir ne toks švelnus.


   O dabar prie pačio patiekalo nuo kurio viskas prasidėjo ir baigėsi tuo, kad kartais aš taip darau tik garnyrą :-)
  Man reikėjo kažko lengvo, dietinio, greitai paruošiamo, skanaus ir dar, kad  būtų "viskas viename". Produktų irgi ne perdaugiausia buvo šaldytuve. Taip ir gavosi, kad pirmas bandymas pavyko.

Tad, jums dar reikės:
paukštienos faršo (aš maliau kalakuto krūtinėles), bet galite naudoti ir nemaltą mėsą,
svogūno galvutės,
kiaušinio (jei naudosite maltą mėsą),
druskos, pipirų.

Pasiruoškite mėsą kaip kotletams. Užvirinkite vandens tiek kiek reikėtų ryžiams virti ir į verdantį vandenį dėkite padarytus nedidelius maltinukus. Ant viršaus užpilkite ryžius, taip, kad jie lengvai pasiskirstytų tarp maltinukų. Uždenkite ir toliau viską darykite kaip ryžių garnyrui.
Jei naudosite nemaltą mėsą, supjaustykite ją mažais gabaliukais ir apkepkite trumpai su sviestu ar aliejumi. Tada dėkite į troškintuvą su verdančiu vandeniu, pilkite ryžius ir t.t.

Sudėtingumas: paprasta

2011 m. spalio 31 d., pirmadienis

NU restoranas, Girona, Ispanija

   Tai vienas iš dviejų Nu restoranų esančių Gironoje. Rašoma, kad virtuvės šefas Pere Massana išlaiko tą patį meniu abiejuose restoranuose. Beje, senasis restoranas apdovanotas viena "Michelin" žvaigžde. Tačau šis įsikūręs Gironos senamiestyje (atidarytas 2011 m. kovo mėn,) yra žymiai modernesnis ir daugiau atviras naujovėms. Kelionės metu mes ir aplankėme naująjį restoraną.
   Moderni atvira salė talpina apie 35 žmones, kurie gali sėdėti ir prie baro, ir prie dviviečių staliukų. Tačiau tie dviviečiai staliukai labai greitai sustumiami kai norima susodinti didesnę svečių kompaniją. Meniu tikrai nemažas, ir kas geriausia yra degustacinis gurmaniškas meniu. Tačiau tą meniu turi pasirinkti visas stalas. Po ilgų diskusijų, kad mūsų 11 žmonių kompanijai leistų rinktis ir degustacinį meniu, ir atskirus patiekalus, pavyko sutarti tik persėdus prie stalų kitaip. Vienu žodžiu, amžinai alkani gurmanai sėdo į vieną stalo galą, o tiems kam maistas nėra toks svarbus- į kitą. Tai tikriausiai ir buvo vienintelis nepatogumas, kuris pradėjus nešti vynus ir patiekalus akimirksniu pasimiršo. Šis restoranas turi nemažą vynų pasirinkimą. Tad, gerų vynų tiek pilstomų taurėmis, tiek buteliuose tikrai yra. Turiu pasakyti, kad vynai buvo nuostabūs!
   Bet dabar apie tai kas svarbiausia ir tikrai įdomiausia skonio pojučiuose.
   Kažkaip nepaminėjau, kad visus ruošiamus patiekalus galima stebėti, ypač jei sėdi prie baro šalia šefo.


Tu tiesiog matai tą neparastą meistro kūrybą. Nes kiekvienas patiekalas labai meniškas tiek sukurtu vaizdu lėkštėje, tiek skonių deriniu. Atviroje erdvėje už baro labai greitai paruošiami visi šalti patiekalai. Vietos maisto ruošimui yra skirta minimaliai, bet atrodo, kad ir gamindamas nemažai patiekalų, tos savo erdvės šefas niekaip neapkuičia.



   Porcijos degustaciniame meniu sumažintos, nes šis meniu apima 11 patiekalų.
1. "Traškūs čipsai su cinamonu". Net nuotraukos neturiu, nes tai greičiau, kažkas staigiai pagriaužiamo ant stalo, kuriuos ir pamiršau įamžinti..
2. "Marinuotos sardinės patiekiamos su jogurtu, avietėmis, raudona ikra bei balzamiku". Gan paprasta, skanu, nors ir keistai atrodo sardinės derinyje su avietėmis. Bet jos čia tinka, ypač derinyje su jogurtu. Na, o ikra, jogurtas ir marinuota žuvis tiesiog jau klasika.


3. "Pomidoras švelniame perlamutro apvalkale, pateikiamas su bazilku ir alyvuogių aliejumi".Tikriausiai tai buvo patiekalas iš ateivių valgaraščio, bent taip neįprastai jis mus pasirodė. Rausvo perlamutro apvalkalas buvo pagamintas iš žele sluoksnio ir apetito nežadino.... Bet burnoje šiam barbiškam burbuliukui praplyšus pasijuto nuostabus aromatingas pomidoro skonis. Jis buvo vos šiltas ir tikrai tobulas. Tačiau, kaip tai pagaminti net nesidomėjome. Per daug vargo ir tik vienas kąsnelis.


4. "Marinuotas karosas pateikiamas su laimų ir kario padažu". Tiksliau karoso karpačio, nes žuvis buvo žalia, o padažas: laimo sultys, medus, karis ir alyvuogių aliejus. Sakyčiau labai tobula, tiek pateikimas su ikrais ir šilauoge ant viršaus, tiek savo skoniu.


5. "Traškios karališkos krevetės su kario majonezu". Krevetės iškeptos tempūros tešloje buvo labai sultingos ir tarsi šilkinės. Labai purus, lengvas majonezas prie jų taip pat labai derėjo.


6."Troškintos švelniai marinuotos putpelės". Pasirodė labai artima lietuviškai virtuvei :-))) Marinuotos pupelių  kojelės troškintos su alyvuogių aliejuje pakepintomis daržovėmis: svogūnais, česnaku (jie kepinti kartu), todėl sukuriamas saltelėjęs, švelnus skonis kurį, dar prie viso to, papildo morkos. Balzamiko juosta lėkštėje tarsi viską pagyvina.


7."Virtos mėsos terinas su kerdo riešutų aliejumi ir balzamiku". Tai buvo virtos baltos žuvies mėsa suslėgta tarp dviejų skrudintos duonos gabaliukų.


8. "Tuno tataki su sojos padažu ir bismati ryžiais". Nepilnai iškepti tuno gabaliukai tiesiog tirpo burnoje, o ryžiai su sojos padažu buvo puikus papildymas. Be to ryžių makaronai ir grūsti žali (nevirti) žirniai puikiai ne tik papuošė lėkštę, bet ir puikiai derėjo.



9."Iberian secret", su karamelizuotais svogūnais ir  Guernica pipiriuku". Sąmoningai neverčiau "iberian secret".Terminas kuris tikriausiai aiškesnis orginaliu pavadinimu, negu kažkokia iberijos paslaptimi. Tai kiaulių, kurios visą laiką šeriamos gilėmis, mėsa. Pati žalia mėsa gali pasirodyti, kaip labai riebi. Tarp mėsos pilna smulkių riebalinių juostelių. Tačiau mėsą kepant, vytinant ar kitaip apdorojant riebalų sluosniai išsilydo, mėsa tampa be galo minkšta ir sultinga. Dar kai kur naudojamas tik vienas iberian žodis.
Taigi, mums buvo pateikti kiaulienos gabaliukai su karamelizuotais svogūnais ir tuo nuostabiuoju pipiriuku. Guernica pipiras tik truputį didesnis už Pimiento de Padrón pipirą. Skoniai jų labai panašūs.


10."Pina colada kremas". Jo komentuoti manau neverta, nors jis, kaip ir viskas čia buvo labai skanu.


11."Naminės tešlos "xuixo" su kremu ir anyžiniu srebučiu". Tai kataloniškas desertinis pyragaitis, su plikytu  kremu viduje. Tiek skoniu, tiek išvaizda, daug sveikiau paruoštas nei valgytas kitose vietose.


   Kol mes mėgavomės iš tiesų labai puikiai paruoštais ir papuoštais patiekalais, mūsų draugai taip pat neliko nuvilti. Kai kas rinkosi jau aprašytus patiekalus, kai kas išsirinko skirtingai.
"Pomidorų griežinėliai su marinuotais ančiuviais ir alyvuogių aliejumi" buvo paprasta, neimantru, bet skanu.


"Tuno sašimi su balzamiku, vasabi krienų kupetėle ir alyvuogių aliejumi" mūsų išrinktas, kaip vienas iš favoritų tarp šaltų patiekalų.



"Šiek tiek pikantiškas aštunkojis su alyvuogių aliejumi ir raudonaisiais pipirais", buvo pateiktas su bulvių koše ir atrodė, kad esame pas kažką namuose.


"Menkė su baltosiomis pupelėmis ir prieskonių padažu". Padažui buvo panaudotos trintos keptos paprikos. Ir galiu pasakyti, kad pupelės prie menkės labai tiko.


"Nebraskos jautienos gabaliukai kepti griliuje". Neparastai minkštos jautienos gabaliukai buvo pateikti su griliuje keptomis cukinijomis, šparagais, baklažanais ir paprikomis.


Ir tai žinoma ne vis jų siūlomi patiekalai. Tik tiek mes sugebėjome išragauti :-))) Čia tiek daug prirašiau, bet jei trumpai- tai tikrai verta aplankymo ir ragavimo vieta. Viskas buvo labai skanu.


Aplinka: labai moderni, viskas minimalistiniame stiliuje. Tačiau visas dėmesys sutelkiamas į atnešamus patiekalus, ir nebesidairoma aplink.
Kainos: nuo 6.25 eur iki 16.90 eur. Išskirtinis degustaciniame meniu su 11 patiekalų, kainuoja 39.75 eur. vienam žmogui.
Kur rasti: Abeuradors, 4  Barri vell, Girona, Ispanija tel. 972 205230
Užsisakyti: sezono metu reikėtų. Ne sezono metu vietų rasite.
Nedirba: sekmadieniais
Plačiau apie tai:
Daugiau galite pamatyti paspausdami dešininėje pusėje esančias nuorodas :Nu restoranas
kitas Masana restoranas

2011 m. spalio 27 d., ketvirtadienis

Tiramisu


   Šis itališkas desertas Lietuvoje taip paplitęs, kad tikriausiai po kažkiek laiko taps nacionalinės virtuvės dalimi. Ir tiramisų receptų, ne tik pačioje Italijoje, bet ir Lietuvoje jau yra begalės. Kiekviena šeimininkė ar kiekvienas restoranas jį gamina savaip. Čia kaip ir mūsų šaltibarščiai, atrodo sudėtinės dalys lyg ir tos pačios, bet skonis vis kitoks.  
   Tiramisu receptą prieš daug metų radau internete pas Deborah Mele. Pabandžiau ir taip patiko, kad kitų receptų jau nebeieškojau.
  Labai atsiprašau visų už nuotraukų neišvaizdumą, nes kiek kartų gaminau, o nufotografuoti vis nebebūdavo ką. Nebelikdavo... Taip ir dabar arba tiramisu inde arba likęs mažytis gabaliukas. Bet juk receptas manau svarbiau už nuotrauką :-)))

500 gr. maskarponės sūrio,
100 gr. (1/2 stikl.) plakamos grietinėlės, kad ir Panevėžio pieno,
4 kiaušiniai,
1/2 stikl. espreso kavos (galite užplikyti puodelyje stiprią kavą ir pravėsusią ją nukošti),
1/2 stikl. cukraus,
1/3 stikl. konjako, brendžio, (neturint pilti viskio ar romo),
24 biskvitiniai piršteliai (geriau prancūziški, o ne lenkiški),
kakavos miltelių ir truputis cinamono.
   Išvirkite espreso kavą ir ją sumaišykite su konjaku. 
   Kiaušinius gerai nuplaukite su ūkišku muilu ir nušluostykite popierine servetėle. Čia tam, kad apsisaugotumėte nuo salmonelės naudodami maistui žalius kiaušinius. Nusiplaukite rankas ir galite kibti į labai paprastą tiramisu ruošimą.
   Pasiimkite tris plakimo indus. Kiaušinio baltymus atskirkite nuo trynių ir supilkite į vieną iš plakimo indų. Trynius sumeskite į kitą ir dar ten pat įpilkite cukraus. Į trečią indą supilkite grietinėlę. Pasimkite patį paprasčiausią mikserį ir išplakite eilės tvarka: baltymus iki standžių putų (kad pavertus indą nebeišbėgtų), trynius su cukrumi (kol tryniai pabals) ir galiausiai išplakite grietinėlę. Nenaudokite plakimui greitų apsukų mikserių, nes jie čia netinkami.


   Į išplaktų trynių masę sudėkite maskarponės sūrį, išplaktą grietinėlę ir dar kartą viską išplakite. Šaukštu išimkite baltymus iš indo ir labai atsargiai juos įmaišykite į kiaušinių- sūrio plakinį. Jokiu būdu nebenaudokite mikserio, tai atliekama švelniai maišant su šaukštu.
  Į indą, kuriame darysite tiramisu, sudėkite pusę biskvitinių pirštelių. Juos sulaistykite puse kavos- konjako mišiniu. Ant viršaus dėkite pusę plakinio masės ir ją lengvai šaukštu paskirstykite, kad pasidengtų visi biskvitiniai piršteliai. Vėl dėkite sluoksnį sausainėlių, sulaistykite likusiu kavos- konjako mišiniu, vėl plakinys ir vėl gražiai išlyginama. Ant viršaus vos vos užberiame cinamono. Uždengiame maistine plėvele ir bent kelioms valandoms paliekame šaldytuve. Prieš pateikiant gausiai užberiame kakavos milteliais.

  Jūs galite daryti tiramisu porcijomis dėdami po du pirštelius kiekvienam sluoksniui. Ir galite užberti šokolado drožlių vietoje kakavos miltelių.
Sudėtingumas: paprasta
Receptas: Italian food forever