2012 m. sausio 18 d., trečiadienis

Žuvis marinate


   Kartais vienu metu, be didelio vargo galima pasiruošti du žuvies patiekalus. Tik žuvies tuomet reikėtų truputį daugiau. Dažniausiai aš taip elgiuosi su stintomis. Dalį stintų valgome keptas karštas iš kart, o dalis lieka marinavimui ir pateikiamos kitą dieną.

                                                       Keptos ir marinuotos stintos

  Arba per šventes kepu daugiau sterko, kai reikia prigaminti daugiau ir įvairesnių žuvies patiekalų. Taip kepti, o po to marinuoti galite bet kokią žuvį.  Tik tokiu atveju išsikepkite daugiau žuvies. 

 Kaip paprastai kepti žuvį neišsiplėsiu rašydama. Trumpai: išvalytą žuvį supjaustome gabaliukais, apibarstome prieskoniais, užbarstome druska, apvoliojame miltais ir kepame keptuvėje. Stintų pjaustyti nereikia, tik jos turi būti išvalytos, be galvų ir vidaus organų. Toliau, viskas galioja, kaip ir įprastoms žuvims.


Marinatui reikia:
2 stiklinės vandens,
1 morka,
svogūnas,
petražolių,
jie turite gelteklių šaknų (bet nebūtina)
3 a.š. cukraus,
1/2 a.š. druskos,
kvepiančių ir juodųjų pipirų po 4-5 grūdelius,
lauro lapas,
3 v.š. 9% acto.

    Į verdantį vandenį suberkite supjaustytas daržoves, prieskonius ir cukrų su druska. Kai daržovės bus minkštos suberkite petražoles ir supilkite actą. Marinatui dar kartą užvirus, galite užpilti ant iškeptos ir sudėtos į indą žuvies. Leiskite bent gerą pusdienį ar per naktį žuviai pasimarinuoti.

 
Sudėtingumas: paprasta

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą